חתימה דיגיטלית

עוד לפני שהעולם גילה נגיף עם שם שמזכיר מאוד מותג בירה מפורסם, רבים מהארגונים עברו לשימוש בכלים דיגיטליים. היום המגמה הזו תופסת תאוצה אף יותר, בעיקר בשל הצורך לאתר פתרונות מתקדמים שיאפשרו לעסק לפעול מרחוק, לתקשר עם לקוחות ולקבל מידע מעובדים – גם כאשר הם אינם במרחק לחיצת יד. כך התעורר הצורך במערכות טפסים מתקדמות ובשילובה של חתימה דיגיטלית על גבי מסמכים וטפסים אלה. כשהיא ייחודית לבעל החתימה, בשליטתו המלאה ותחת אבטחה מקסימלית, חתימה זו מאפשרת לעסק להמשיך לפעול מכל מקום ובכל זמן. זהו אחד הכלים המשמעותיים שמציעה חברת iForms, לצד מגוון טפסים ומסמכים שתוכלו לייצר בקלות ובמהירות לצורך התקשרות אפקטיבית ונוחה עם כל הגורמים החשובים בארגון.

 

מה מגדיר חתימה דיגיטלית מאובטחת?

החוק בישראל מעניק חשיבות רבה לשילובה של חתימה דיגיטלית בפעילות העסקית, והוא אף מגדיר את התנאים הנדרשים עבורה:

  • החתימה המאובטחת ייחודית לבעל אמצעי החתימה בלבד
  • החתימה הופקה באמצעות כרטיס חכם או תוכנה הנמצאים אך ורק בשליטתו המלאה
  • החתימה מאפשרת לזהות את בעל החתימה
  • החתימה מאפשרת לאתר שינויים במסמך החתום, אם בוצעו לאחר החתימה

לנושא החתימה הדיגיטלית יש חשיבות עצומה, גם ברמת אבטחת המידע וגם ברמה המשפטית. לצורך הדוגמה, כאשר מסמך מעורר מחלוקת מגיע לדיון בבית המשפט, חתימה דיגיטלית עשויה להכריע את הכף. בהתאם, אישור הסכמים משפטיים, הזמנות עבודה, מענקים שונים הניתנים לעובדים וכל מסמך אחר בעל תוקף משפטי – ראוי שייחתמו באופן מאובטח למניעת זיופים וגניבת זהות.

 

בשורה התחתונה

חתימה דיגיטלית היא כלי משמעותי מאוד לכל עסק, מבעל העסק העצמאי שמפיק חשבוניות וחותם על הסכמי עבודה עם לקוחות – ועד לארגון הגדול שמנהל מאות עובדים ואלפי לקוחות באופן קבוע. החתימה המאובטחת מספקת שכבת הגנה קריטית, ומשום כך היא נדרשת גם על פי החוק. היום, כשרבים מאתנו עובדים מרחוק, בין אם בשל אופי העסק ובין אם בשל המציאות שהשתנתה לבלי היכר בתחילת שנת 2020, הכלים הדיגיטליים המאובטחים חיוניים יותר מאי פעם. מערכת iForms מספקת את המענה המושלם לצרכים אלה, ולמען העסק שלכם.

הוספת מאמר לאתר?

    חברה לבניית אתרים חברה לבניית אתרים
    דילוג לתוכן